Články

Jaké si zvolit heslo

Jedno nejzákladnějších zabezpečení v elektronickém světe je heslo. Ačkoliv na něm zaleží bezpečnost mnoha vitálních účtů, tak mu běžný uživatel často nedává dostatečnou důležitost.

Číst

Dvoufazové ověření

Ukrást vaše heslo k emailovému účtu je jednodušší než se vám zdá. Od slabého a nevyhovujícího hesla až po napadení vašeho počítače virem. I díky tomu nabírá na popularitě takzvané dvoufázové ověření.

Číst

Bezpečnost na sociálních sítích

Kdo dneska nemá aspoň jeden účet na sociální síti? Světový gigant Facebook už dávno překonal hranici jedné miliardy a v minulých letech měl v ČR kolem 3,8 milionů uživatelů, z nichž asi polovina je opravdu aktivních.

Číst

Jak získat svoji MAC adresu

MAC adresa je unikátní identifikátor každého zařízení. Mac adresa je potřeba ke správné komunikaci zařízení se sítí, jelikož funguje jako jeho lokátor.

Číst

Kybernetický zákon

Prvním lednem 2015 vešel v platnost kybernetický zákon. Ve světě jsme jedna z mála zemí, která takový zákon má.

Číst

Netiketa

Jeden z taháků internetu je určitě jistá anonymita v online prostoru stránek a chatů. Tahle anonymita skloubená s nelidskostí kyber prostoru dává lidem často pocit, že ani nekomunikují s jinými lidmi.

Číst

O Wi-Fi

Pod pojmem Wi-Fi se skrývá označení pro technologii bezdrátové lokální sítě, tedy schopnost přenášet informace vzduchem přes vysoko frekvenční rádiové vlny.

Číst

Phishing

Pod pojmem phishing se skrývá technika podvodu a vymámení citlivých údajů (číslo kreditní karty, heslo, přihlašovací údaje, osobní údaje a tak dále) od uživatele.

Číst

Zdravotní rizika

Chtě nechtě počítače pronikají do každého aspektu našeho života. At? už je to práce, hraní her nebo brouzdání na internetu, trávíme za monitorem v pro nás nepřirozené sedící poloze stále více hodin.

Číst

Jak se připojit na Wi-Fi

K Wi-Fi síti se dá připojit několika způsoby závisejících na nastavení samotné sítě. Může se jednat o nezabezpečenou sít?, sít? zabezpečenou heslem/přihlašovacími údaji a sít? se skrytým SSID.

Číst

Veřejná Wi-Fi

Určitě jste takhle už připojili svůj chytrý telefon nebo tablet na veřejně přístupnou Wi-Fi, která byla dostupná někde třeba v obchodním centru nebo kdekoliv, kde jste zrovna čekali.

Číst

VPN

Virtual Private Network (Virtuální Soukromá Sít?) je systém sítě?, kdy spojíte dvě a více privátní sítě? skrz veřejnou sít? bez toho, aby někdo byl schopen číst data po cestě.

Číst

Penetrační testování

Penetrační testování je způsob, jak ověřit bezpečnost nějakého systému. Provádíme ho za účelem odhalit nedostatky v systému. Můžeme testovat aplikace, operační systémy i chování zaměstnanců.

Číst