Co se učí?

Sebastian

Dobrý den/večer, chci se jen zeptat, co se na tomto oboru učí? Rozhoduji se totiž mezi IT a KB, samozřejmě, na KB je menší šance, když se bere jen jedna třída, ale chci se zeptat, co se vše učí, hackování stránek? Stavění bezpečných PC sítí? Děkuji za odpověď a pěkný den/večer.

Odpovědi

Dobrý den.

Děkujeme za Váš dotaz. Obor Kybernetická bezpečnost je na naší škole stále v pilotním režimu a proto se obsah výuky v jednotlivých ročnících každým rokem vyvýjí a mění. Principielně se snažíme studenty seznámit s operačními systémy s jádrem Linux. Studenti se učí rozumět počítačovým sítím, síťovým protokolům a jejich zranitelnostem. Pomocí kombinace teoretického výkladu a praktických cvičení se studenti seznámí se všemi oblastmi kybernetické bezpečnosti (webová bezpečnost, malware, reverzní inženýrství, forenzní analýza atd...). Není pro nás prioritní, aby každý student perfektně ovládal všechny oblasti KB, ale aby si sám vybral své zaměření a především se naučil kritickému myšlení a odpovědnému přístupu k řešení technických úkolů.

Po úspěšném dokončení studia oboru Kybernetická bezpečnost  by měl být tento absolvent schopen se stát plnohodnotným členem bezpečnostního týmu, případně by jeho kompetence měla být dostatečná na jakoukoli jinou juinorní pozici v IT. U našich absolventů se počítá s pokračováním studií na vysoké škole.

Doufáme, že jsme Vám dostatečně odpověděli na vaše dotazy.

Pokud budete mít další otázky, tak se na nás neváhejte obrátit.